post

DLACZEGO WARTO ROBIĆ DETOKS ORGANIZMU ?

W dzisiejszych czasach detoks organizmu jest niemal niezbędny, by czuć się zdrowo i być pełnym energii. Każdego dnia mamy kontakt z zanieczyszczeniami, związkami chemicznymi, które otaczają nas niemal z każdej strony. Uniknięcie toksyn jest niemożliwe, ponieważ występują one w wodzie, powietrzu, jedzeniu, kosmetykach czy detergentach.
Co więcej, również stres generuje procesy biochemiczne, sprzyjające zanieczyszczeniu organizmu. Jeśli w komórkach naszego ciała zachodzą złe reakcje chemiczne, to nasz organizm sam produkuje toksyny. Ludzki organizm posiada zdolność samoczynnego oczyszczania się ze szkodliwych substancji, jeśli ich ilość nie jest zbyt duża.
W przeciwnym razie organy wewnętrzne nie będą w stanie wydalić toksyn.
Dlatego zaleca się, by co jakiś czas wspomagać nasze ciało i przeprowadzać skuteczny i bezpieczny detoks.

 

516bf4d7 fb34 44dc a8ed fc5b95566cd1

DETOKS ORGANIZMU A ODCHUDZANIE

Często zadawane jest pytanie, czy detoks ma wpływ na odchudzanie, odpowiedź brzmi – tak. Detoks to również doskonałe przygotowanie ciała do odchudzania.
Oczyszczenie organizmu sprawia, że łatwiej pozbyć się niechcianych kilogramów, ponieważ układ pokarmowy sprawniej funkcjonuje, a metabolizm działa szybciej. Wielokrotnie zdarza się, że po przejściu na dietę, efekty nie są w ogóle widoczne, częstą przyczyną takiego stanu jest  nagromadzona ilości toksyn w organizmie.
Wiele osób chcąc zatem przyspieszyć efekt spalania tkanki tłuszczowej i zrzucenia zbędnych kilogramów decyduje się na rygorystyczne rodzaje detoksu, często niezdrowe, a nawet niebezpieczne dla organizmu.

RODZAJE DETOKSÓW SZKODLIWYCH DLA ZDROWIA

  1. GŁODÓWKA

Całkowite powstrzymywanie się od jedzenia nawet przez 1–2 dni nie sprawi, że pozbędziemy się toksyn. Głodówka ma negatywny wpływ na zdrowie i może spowodować poważne szkody w organizmie

      2. HERBATKI PRZECZYSZCZAJĄCE

Działają silnie przeczyszczająco, odwadniają, podrażniają jelita i wypłukują z nich dobroczynną mikroflorę. Pite w nadmiarze mogą zaburzyć perystaltykę jelit.

     3.OCZYSZCZAJĄCE DIETY JEDNOSKŁADNIKOWE

Jedzenie tylko jednego produktu przez kilka dni przede wszystkim skutkuje dużymi niedoborami pokarmowymi. Nie ma bowiem uniwersalnego produktu pod względem odżywczym pokrywającego zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe.

      4.DIETA, POLEGAJĄCA NA PICIU BARDZO DUŻEJ ILOŚCI WODY

Nadmierne picie wody jest zwyczajnie niebezpieczne dla organizmu. Może nawet doprowadzić do zatrucia. 1,5 l. wody dziennie jest wystarczające, by odpowiednio nawilżyć organizm.

      5.SUPLEMENTY I LEKI OCZYSZCZAJĄCE

Często środki, które mają pomagać oczyścić organizm zawierają szkodliwe substancje, które dodatkowo uzależniają. Oprócz tego, detoksy proponowane na rynku są kaloryczne, pozornie mają oczyścić organizm, a tak naprawdę go zapychają.

INFOGRAFIKA 2 BIALE TLO

CZY DETOKS WYSTARCZY PRZEPROWADZIĆ RAZ W ROKU?


Nie ma co się oszukiwać: nie można zniwelować codziennych zaniedbań dietetycznych jednorazowym detoksem. To, co robimy przez kilka dni w roku, nie wystarczy na pozostałe miesiące, kiedy prowadzimy niezdrowy tryb życia. Detoksykację organizmu należy co jakiś czas powtarzać.

 

2016-2017 © Detox Zero®